Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Zespół

Oto ludzie dzięki którym udało się wykonać wysyłanie obrazków z Polski w ramach Global Astronomy Month 2012:

Karta QSL SN2012GAM

Całość była możliwa dzięki ścisłej współpracy w ramach Project Opticks, którego kierownikiem jest Danila de Paulis.

Obrazki odbierał radioteleskop CAMRAS w Holandii, który był  obsługiwany przez zespół radiooperatorów z klubu PI9CAM, a głównie przez Jan van Mujilwijk.

Koordynator działań: Krystian Górski.

Koordynator wykonawczo-techniczny i operator stacji SN2012GAM: Armand Budzianowski.

Zespół nadawczo-odbiorczy pracujący na sukes SN2012GAM  był czterosobowy. Stanowili go operatorzy z kłodzkiej grupy EME:

  • Andrzej Matuszny,
  • Jacek Masłowski,
  • Paweł Matuszny.

Do realizacji tego projektu (nadania obrazów z Polski) zmodyfikowano i udoskonalono istniejącą od wielu lat stację kłodzkiej grupy EME.

Tematem zainteresował nas i wspierał w działaniach prof. Lech Mankiewicz, dzięki informacji od Rosa Doran z Hands-On Universe, Europa.

Konkursy plastyczne i wielkie wsparcie mieliśmy w grupie  ludzi z Polska Akademia Dziecięca i Fundacja Challenger w tym:

  • dr Agata Hofman,
  • Elżbieta Kowalczyk.

Informacje do prasy i przygotowali i dostarczyli: Jan Pomierny i Aleksandra Sójko.

Logo wydarzenia wykonał dr Karol Fijałkowski.

Logo GAM 2012

Plansza „z Polski na księżyc i z powrotem” autorstwa Karola Fijałkowskiego z Warszawy. Composite Image Credit: T.A. Rector, I.P. Dell’Antonio, NOAO, AURA, NSF (http://apod.nasa.gov/apod/ap010906.html). Credits to: Daniela de Paulis, www.opticks.info, CAMRAS www.camras.nl, Hands-On Universe, Europe, www.euhou.net, kłodzka grupa EME, ariss.pzk.org.pl. Dalsze wykorzystanie zgodnie z licencją Creative Commons.