Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Hands On Universe

http://www.pl.euhou.net

 „Hands-On Universe, Europe” oferuje interaktywny program nauczania astronomii w szkołach. Pozostaje to zgodne z głównym celem EU-HOU, jakim jest unowocześnianie edukacji w zakresie nauk przyrodniczych. Spodziewanym efektem poznawania astronomii przy użyciu nowych technologii, będzie wzbudzenie zainteresowania nauką wśród uczniów. Podstawową grupą docelową projektu są nauczyciele, którzy będą mogli uczestniczyć w szeroko reklamowanym programie szkół pilotażowych.

Projekt bazuje na rzeczywistych obserwacjach dokonywanych przez uczniów, mających dostęp do sieci automatycznych teleskopów sterowanych przez internet lub innych narzędzi dydaktycznych (np. webkamerkek, radioteleskopów) rozwijanych w tym projekcie. Te obserwacje mogą być sterowane z klasy za pomocą specjalnego oprogramowania przeznaczonego dla uczniów. Są one tak zaprojektowane, dzięki bliskiej współpracy naukowców i nauczycieli, aby były pomocne w nauce astronomii. Pomoce naukowe opracowane podczas projektu będą umieszczane na stronie internetowej. Będziemy także dostarczać informacji o najnowszych rozwiązaniach i przedsięwzięciach.

tabliczka_MIEJSCE