This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Informacje

EMEEarth Moon Earth (Ziemia Księżyc Ziemia) technika radiokomunikacyjna polegająca na wykorzystaniu powierzchni naszego srebrnego globu jako naturalnego satelity komunikacyjnego na Ziemi. Początkowo udało się odbić tylko telegrafię, poźniej prowadzić komunikację głosową. Dopiero od niedawna, bo w drugiej dekadzie obecnego wieku udało się radioamatorom z sukcesem przesłać tą drogą obraz.

Radioamatorzy posługują sie znakami radiowymi przyznanymi przez właściwy urząd. Prefiks oznacza na całej Ziemi konkretny kraj, w naszym przyapdku jest SN. Ponieważ znak SN2012 GAM to znak specjalny i wtjątkowy, to 2012 oznacz rok imprezy, a GAM to skrót od imprezy w którj był wykorzystany, czyli Global Astronomy Month – Astronomers Without Borders (one people one sky), która co roku odbywa się w kwietniu. W ramach GAM obserwatorzy nieba – zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy udostępniają swoją wiedzę i sprzęt ludziom, tak by każdy mógł w jakis sposób wykorzystać zazwyczaj poprzez internet zaawansowane technologie i spojrzeć ponad Ziemią.

W roku 2012 Daniela de Paulis włoska artystka, kierowniczka Project Opticks przy współpracy z radioteleskopem CAMRAS z Holandii zaproponowała w ramach GAM 2012  imprezę, którą będzie mógł na żywo oglądać cały świat przez internet. W radioteleskopie CAMRAS zamontowano kamery i na żywo był transmitowany na cały świat przez Internet obraz pokazujący odbierane przez radioteleskop linia po linii obrazy. Obrazy były nadawane z Polski, i były to prace dzieci z całego Świata, często prace konkursowe, fotografie, a także działa sztuki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>