Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Szkolny kontakt ARISS

Szkolny kontakt ARISS to amatorska telekonferencja przeprowadzona przez uczniów z terenu szkoły z astronautą przebywającym w kosmosie na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Łączność radiowa realizowana jest paśmie radioamatorskim dzięki pomocy radioamatorów. Wydarzenie takie nie jest trudne do zrealizowania, wymaga jedynie zainteresowania, wypełnienia kilku wniosków i cieprliwości w oczekiwaniu na termin nawiązania łącnzości z ISS.

Co jest potrzebne?
Telefon konferencyjny lub radioamatorzy ze sprzętem radioamatoskim, dyktafon, aparat fotograficzny, kamera na statywie… dostęp do internetu – jeśli szkoła chce na żywo transmitowac łączność przez TV ARISS Polska. Termin oczekiwanai na łączność (od pół roku do nawet 2 lat) nalezy wypełnić przygotowaniami uczniów, zajęciami z uczniami, otwartymi prelekcjami dla rodziców i społeczństwa, prowadzenie tematycznej strony inetrnetowej, zainteresowaniem tematem mediami, tak by wiedzieli z wyprzedzeniem co się będzie działo. W przeszłości osoby odpowiedzialne za kontakty z mediami spowodowłay zaintersowanie ogólnopolskich mediów takich jak:
- TVN 24 – kilka wejść na antenę w tym 2 min. wejście na żywo z łączności (na stronie są dwa filmy),
- TVP i TVP Polonia – Główne wydanie Wiadomości w godzinach największej oglądalności w Sylwestra 2012,
- TVP Info (wielokrotnie z różnych kontaktów ARISS),
- Polskie Radio Jedynka – audycja,
- Radio ZET (wiele wejść),
- gazeta i serwis internetowy Rzeczpospolita,
- Internetowa TV ARISS Polska.

Twoja szkoła może być następna. Wykorzystaj szansę, że w ARISS mamy Mentora mówiącego w języku polskim, który prawdopodobnie z chęcią Ci pomoże.
Więcej na: http://www.ariss.pzk.org.pl/

Oto kilka przykłądowych takich łączności:

ZST w Kole – rok 2012

Zespół Szkół nr 2 w Żurominie (2 stycznia 2012)

Dwór Artusa w Gdańsku – Sylwester 2011

ZSE – Mikołów 2010

Głobikowa Space Centre 2010

Liceum Ogólnokształcące – Ostrowiec Świętokrzyski

Pierwsza w Polsce łączność ARISS – Gdynia 2004